25. nedelja med letom, 22. september 2024

SLOMŠKOVA NEDELJA – NEDELJA ZAKONSKIH JUBILEJEV

10.00 – slovesno praznovanje zakonskih jubilejev; z veseljem pozdravljamo zakonce, ki se Bogu zahvaljujejo za zakonsko zvestobo in prosijo za pomoč, da bi v njihovih skupnostih rasla ljubezen in bi bili zakonci in starši po Božjem srcu.

Blaženi Slomšek je zapisal: »Kaj je na svetu za grehom največje zlo? Hujšega na svetu ni, kot je nesrečen zakon. To je živi pekel na svetu!« in še pravi: »Nekoč je bila vsaka bajtica, še tako majhna, hiša Božja, hiša molitve in pa veselega petja. Vsak hišni gospodar je bil skrben dušni pastir svoje družine. Božji angeli so prebivali v tej hiši.«

Ob 15.00srečanje asiških romarjev v Frančiškovi dvorani; pridite in podoživite romarska doživetja

TOREK – 24. september

16.15 – PEVSKA VAJA OTROŠKEGA PEVSKEGA ZBORA

Kako smo veseli sodelovanja otroške- ga zbora pri družinski maši in pri drugih dogodkih (materinski dan, miklavževanje …). Otroke vabimo, naj se pridružijo. Več nas bo, lepše bo zazvenela pesem. S talenti, ki nam jih je Bog podaril, je potrebno bogatiti tudi druge. Ko jih podelimo, smo srečni.

PETEK – 27. september

18.00 – SREČANJE MINISTRANTOV – Veseli bomo novih fantov, ki si želijo bližine oltarja.

SOBOTA – 28. september

Jesensko romanje na Koroško: več informacij najdete med napovedanimi dogodki na zunanji strani Oznanil.

9.00 – ČIŠČENJE CERKVE

Pred nami sopraznični dnevi našega farnega zavetnika sv. Frančiška. V poletnih mesecih smo cerkev čistili bolj površno, sedaj pa je čas, da se zanjo potrudimo, da bo kot »nevesta za svojega ženina«. Vabimo starše in otroke 5. razreda verouka, veseli pa bomo tudi vsakega, ki se nam bo pridružil. V slogi je moč!

26. NEDELJA MED LETOM – 29. september

10.00 – pri maši sodelujejo družine otrok iz 4. razreda verouka;

Pri nas je že ustaljena navada, da pri družinski maši sodelujejo družine, ki imajo otroke pri verouku. Pomagajo pripraviti različne uvode, prošnje, zahvale, pri sami maši pa sodelujejo z branjem in zavzetim sodelovanjem. Tako se tudi otroci navadijo nabližino oltarja in ustvarjalno sodelujejo.

20.00 – v Frančiškovi dvorani nedeljski večer s pesnico in nagrajenko Prešernovega sklada Miljano Cunta: več informacij najdete med napovedanimi dogodki na zunanji strani Oznanil.

vir slike: wikipedia

PRED  PRAZNIKOM  SVETEGA FRANČIŠKA bomo imeli pri treh večernih mašah goste (p. Krizostom Komar, kapucin br. Matej Štravs in provincial p. Marjan Čuden), ki nam bodo pomagali pripraviti se na naš župnijski praznik. Žegnanjsko nedeljo bomo obhajali 6. oktobra.

Mašni nameni v tem tednu