22. nedelja med letom – 1. september – Angelska

10.00maša ob zaključku oratorija – Bogu se bomo zahvali za dar počitnic in dar oratorija ter prosili za moč, da bi bili zvesti tudi v najmanjših stvareh, na kar je oratorij opozarjal in vabil. Prav zvestoba v majhnih stvareh nagovarja in razveseljuje.

15.00 – na Brezjah (1. septembra leta 1907 je bila kronana podoba Marije Pomagaj) molitev za nove duhovne poklice v fran- čiškanskem redu; ob 16. uri je redna popoldanska romarska maša; vodil jo bo frančiškanski provincial p. Marjan Čuden.

PONEDELJEK – 2. september – PRVI DAN VEROUKA V NOVEM ŠOLSKEM IN VEROUČNEM LETU

Starši in otroci, katehetje se vas veselimo in smo Bogu hvaležni, ker vas lahko spremljamo na vaši poti zorenja v odnosu do Boga, soljudi in v prizadevanjih za gradnjo žive Cerkve, občestva, ki služi in poskrbi za najranljivejše v svoji sredi.

ČETRTEK – 5. september, sv. Mati Terezija

18.00 – Vsak prvi četrtek v mesecu oblikujemo uro molitve za nove duhovne poklice. Potrebe v Cerkvi so velike. S svojim sodelovanjem v molitvi izpričujete svojo skrb, da bi tudi v naši sredi zoreli duhovni poklici.

NEDELJA – 8. september PRAZNIK MARIJINEGA ROJSTVA – MALI ŠMAREN

10.00 – MAŠA OB ZAČETKU ŠOLSKEGA IN VEROUČNEGA LETA – Otroci naj k blagoslovu prinesejo svoje šolske torbe. Svetega Duha bomo prosili za pomoč, da bi v novem delovnem in pastoralnem letu zavzeto iskali Božjo voljo in jo pogumno izpolnjevali.

ZAKONCE JUBILANTE

vabimo k skupnemu slavju na Slomškovo nedeljo, 22. septem- bra, ob 10. uri. Vse pare, ki obhajate 10, 15, 20 … 50 in več let skupnega življenja, vabimo, da se prijavite osebno v pisarni, po telefonu ali po elektronski pošti. Skupno praznovanje naj utrdi v vas ljubezen, zvestobo in spoštovanje.

SPREJEMAMO MAŠNE NAMENE ZA SEPTEMBER IN OKTOBER. Predvsem za jutranje maše ob 7. uri je še veliko prostih možnosti. Pohitite in povejte svojo željo.

Mašni nameni v tem tednu